+11
°
C
H: +11°
L: +
Karaburun
Pazartesi, 12 Şubat
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Ça Pe Cu Ct Pz
+14° +14° +14° +12° +12° +10°
+ +11° + + + +
İZMİR - KARABURUN DALIŞ NOKTALARI
Deneme dalışı ve tecrübe dalışı
 
1 , Fener Burnu 2-3 , Küçük Ada Çevresi 4-5-6 , Büyük Ada Çevresi 7-8-9-10-11-12-13...Ayrıca haritada işaretli olmayan bir çok özel noktada Ege octopus olarak size unutulmaz bir ege deneyimi yaşatmaktayız.

KUYUCAK

Görüntü ©2018 , CNES / Airbus, DigitalGlobe, Landsat / Copernicus
 
FENER BURNU
1-) Eğitim sahası Havuzu denizde yaşamak için. Rüzgar ve dalga tumayan doğal koydur. 
 
2-) Gerçek dünya 5-6m derinlikte papaz balıkları ve karagöz balıkları diyarı bir çok afiş ve broşürümüzde burada çekilen fotoğrafları kullandık. 
 
3-) Fener burnu Kıyıdan veya bot ile gidilebilen 35m derinliğe giden bu nokta sinarit ve Müren, lağos bölgesidir..
 
KÜÇÜK ADA
4 -) Küçük ada kuytu Her yeni dalgıçımızın ilk bot dalışı tecrübesini yaşadığı yerdir.
 
5-) K.ada batı burnu Deniz yıldızı yatağıdır 8-10m derinlikte ışığın fotoğrafçılara cömert davrandığı bu bölgede zaman zaman termik line rastlanır.
 
6-) K. ada açık deniz Her havada dalış yapılabilen k.ada kuytudan girilip 20-25m derinliğe ulaşan yarık ve anforaların olduğu bir bölgedir.
 
BÜYÜK ADA
7-) Kaçakçı Koyu 5-7m Derinlik pırıl pırıl bir deniz. Meraklı gün ve gelin balıkları ile harika fotoğraflar çekebileceğinizbir nokta.
 
8-) İrem mete Karaburunun en güzel dalış noktalarından biridir profesyonel dalıcılar için 4-50m ye kadar inen doğal duvardan oluşur "fly dive"olarak adlandırdığımız dalışlar gerçekleşir.
 
9-) Fok yuvası Arkası açık deniz olan bu dalış noktamızda her türlü süprizle karşılaşabilirsiniz.
 
10 -) Kumluk Mola ve dinlenme yeri.
 
11 -) Eski Fok Yuvası Büyük kayaların denize dökülerek sualltında Harika manzaralar yaraattığı bu bölge küçük mağra ve kanyonlarla zengin görselliğe sahip 30m
 
12 -) Ev taşı 1* dalıcı arkadaşların Açıkdeniz Maceralarını yaşadığı 8-12m arası sualtı doğal enkazların olduğu bir bölge..
 
 
KÜÇÜK RİF
13 -) Küçük rif Her havada dalınamayan 4-27m arasında Geniş bir bölgeye yayılmış anfora dereleri ve ıskaroz kolonilerinin, mürenlerin çok sevdiği bir bölge..